Pomysł na sukces

Czy Blanka Lipińska planowała, że odniesie taki sukces? Czy w ogóle planowała podbić rynek czytelniczy swoimi książkami, czy tylko zamierzała napisać dobrą książkę? Ciekawe, czy autorka miała w planach tak zszokować dzisiejszą, polską rzeczywistość, która czasem jeszcze trzyma się za sztywnymi, pruderyjnymi zasadami? Tylko dociekliwy dziennikarz mógłby zadać takie pytania autorce, która wydała polskiego Greya. O czym opowiadają książki pt.”50 twarzy Greya” wszyscy doskonale wiedzą. Teraz Polacy mogą pochwalić się autorką, która wydała równie dobre (jak nie lepsze!) książki, które jednych fascynują, szokują, a inne osoby …nadal starają się unikać rozmów o seksie. O tych drugich zapomnijmy. Oni może później zrozumieją sens słów, jakie Blanka Lipińska starała się przekazać swoim czytelnikom (https://www.taniaksiazka.pl/autor/blanka-lipinska). Jak na debiut, to można autorce, celebrytce, menedżerce klubów nocnych, czy też kosmetyczce, pogratulować ogromnego sukcesu. Wielu pisarzy nawet po debiucie muszą mocno pracować na zaufanie swoich czytelników. Blanka Lipińska już na pewno je ma, a jej wierni czytelnicy nie mogą doczekać się aż dwie kolejne części książki wejdą na ekrany kin.

Sycylijskie wydarzenia

W głównej mierze akcja wszystkich trzech książek (“365 dni”, “Ten dzień”, “Kolejne 365 dni”) rozgrywa się na Sycylii. Aczkolwiek nie brakuje w książkach scen, które przenoszą nas do Polski. Głównymi bohaterami jest Polka oraz Sycylijczyk. Ona to Laura, która ma chłopaka i zaraz ma 29 urodziny. Ma całkiem fajną pracę, która daje jej dobry dochód i właśnie z chłopakiem i przyjaciółmi szykuje się do wylotu na Sycylię.

On to ojciec chrzestny sycylijskiej mafii, Don Massimo Torricelli. Jeszcze kilka lat temu to jego ojciec rządził całą mafią. Doszło jednak do zamachu. W jego wyniku ojciec zginął na miejscu, a Massimo został poważnie ranny i zapadł na kilka miesięcy w śpiączkę. W tym to owym czasie w głowie miał “wizję” tajemniczej kobiety, którą… poszukiwał po przebudzeniu ze śpiączki Zakochał się w niej z miejsca i chciał ją mieć przy swoim boku. Don Massimo nie zapomniał o swoich obowiązkach wobec mafii, ale przy okazji poszukiwał owej kobiety.

Przy czym w tym czasie Massimo nie stronił od innych pięknych kobiet, jakie zaczęły pojawiać się w jego życiu. Wracając do Laury, która w końcu ze wszystkim wylądowała na Sycylii. Drugiego dnia dziewczyna podczas spaceru po mieście zostaje porwana przez…mafię. Tak właśnie Polka trafia do Don Massimo, który uznaje, że to Laura jest tą kobietą, której tak długo poszukiwał.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com